Prílišná samostatnosť

08.08.2020

Dnešnou témou príspevku je problém, ktorý je požehnaním ale aj prekliatím. Stáva sa dosť často, že stretávam príliš veľa ľudí, ktorí sú extrémne šikovní a samostatní. Dokonca aj keď si niekto myslí, že na veštenie chodia nejaký podivíni, zúfalé a nešťastné ženské bez mozgu, nezamestnaní a iné indivíduá, tak by sa presvedčil, že za týždeň mám klientov ako sú doktorky, doktori, právnici, právničky, podnikatelia, aj ľudia zo šoubiznisu, it-áci, koučky....

Prečo to ale vravím? Často si myslíme, že čím viac je niekto samostatný a nikoho nepotrebuje, tým je lepšie. Ale opak je niekedy pravdou. Títo moji klienti sú tak samostatní a úžasní, pomáhajú nespočetne ďalším ľuďom, až sú vysilení a najviac ich zaťažuje práve to, ak majú niečo nechať na náhodu, niečo nemôžu riadiť - pretože vtedy strácajú kontrolu, ktorá im pomáha nájsť pocit bezpečia.

Ja sama nie som iná. Som veľmi racionálny človek, ktorý ale potrebuje vidieť výsledok, aby som vedela, či sa do niečoho oplatí dať energia alebo nie.

Vo vzťahoch to však funguje inak. Sú tu situácie, ktoré nedokážete riadiť, ani reakcie partnera a preto je dôležité, aby ste niečo nechali voľnejšie plynúť a svoju samostatnosť nevyužívali na to, aby ste robili veci za partnera/partnerku.

Dôležité je preliečiť svoje vnútorné dieťa, ktoré bolo v minulosti zranené tým, že mu niekto niečo sľúbil a nedodržal alebo bolo nechané na pospas, bez lásky. Uvedomte si, kedy z vás ide strach, ktorý sa snažíte maskovať konaním.

Takže nádych výdych, a práca na sebe, aby ste boli opäť schopní dôverovať 😉

Na uvoľnenie učím techniky najmä na špeciálnych vešteniach, ktoré môžete nájsť tu: www.pravavestba.sk

Vaša Domi