Selenit

07.11.2023

Selenit je priesvitná odroda sadrovca, minerálu, ktorý sa skladá predovšetkým zo síranu vápenatého. Je pomenovaná po gréckej bohyni Selene, bohyni mesiaca. 

Selenit je často nazývaný "anjelský kameň" alebo "anjelský kameň" pre svoj éterický vzhľad a spojenie s duchovnosťou a pokojom. Vlastnosti selenitu Farba: Selenit je zvyčajne bezfarebný alebo biely, ale možno ho nájsť aj v odtieňoch ružovej, oranžovej, žltej, zelenej a modrej.

 Priehľadnosť: Selenit je priesvitný, čo znamená, že cez neho môže prechádzať svetlo, ale nie je jasné. 

Tvrdosť: Selenit je mäkký minerál s Mohsovou tvrdosťou iba 2. To znamená, že sa dá ľahko poškriabať.

Duchovné a emocionálne liečenie: O selenite sa hovorí, že podporuje mier, pokoj a jasnosť myšlienok. Hovorí sa tiež, že pomáha spojiť sa s vyšším ja a duchovnými sprievodcami. Fyzické liečenie: Selenit je údajne prospešný pre kosti, zuby a pokožku. Pomáha aj pri nespavosti a úzkosti.

 Domov a kancelária: Selenit možno použiť na vytvorenie pokojnej a upokojujúcej atmosféry v domácnosti alebo kancelárii. Môže sa tiež použiť na vytvorenie ochrannej energetickej siete okolo priestoru. Starostlivosť a čistenie selenitu Selenit je jemný minerál a treba s ním zaobchádzať opatrne. Je dôležité, aby ste ho nepoškriabali alebo ho nevystavili vode alebo agresívnym chemikáliám. Selenit je možné čistiť jemným utieraním mäkkou suchou handričkou. 

Selenit sa nachádza v mnohých častiach sveta, vrátane Spojených štátov, Mexika, Kanady a Európy. Selenit sa používa v rôznych výrobkoch vrátane kozmetiky, sadry a cementu.