PREZVŇTE SI SVOJ DOMOV NOVOU OČISTNOU ENERGIOU

21.12.2023

Vianoce sú čas, kedy zbožňujeme tráviť čas s blízkymi ľuďmi, radi pozeráme tradičné či aj nové rozprávky, užívame si pokoj a pohodu pri dobrotkách. Občas sa ale stáva, že sa objavia aj hádky alebo negatívne poznámky, ktoré nám atmosféru pokazia.

Čo robiť, aby sa toto nedialo? Pre tento prípad si spravíme špeciálny rituál očistenia a požehnania priestoru.

Čo budeme potrebovať:

Červenú a zelenú šnúrku

Krištáľ, ktorý omotáme alebo ktorý má dierku na prevlečenie šnúrky

Zlatý zvonček

Mletú škoricu

Vlašské alebo lieskové oriešky v celku

Ako postupovať:

Dôležité je, aby ste pred rituálom naozaj očistili celú svoju domácnosť. Vypracte všetky nepotrebné veci, povenujte sa kútom, ku ktorým sa ťažko dostávate. Do každého takéhoto rohu dajte oriešok v celosti. Privoláte tým ochranu do domu. Oriešky môžete dať do rohov aj na Vianoce, naši predkovia ich hádzali, ale pre pokojnú atmosféru vám radím ho spraviť už skôr.

Po tomto upratovaní viete prejsť k rituáliku. Do každej izby nafúknite cca jednu čajovú lyžičku škorice, ktorú si dáte na dlaň. Stačí sa zhlboka nadýchnuť a sfúknuť škoricu, pričom myslite na pozitívne energie, ktoré si chcete privolať. Napríklad smiech, spokojnosť, radosť s blízkymi. Škorica má úžasnú schopnosť privolať hojnosť a financie. Ak nemáte radi jej vôňu, pomáha aj sfúknuť nasušenú mätu. Daný odfúknutý prášok nechajte pôsobiť aspoň deň, než prach z neho upracete.

Pri častých hádkach alebo novom priestore odporúčam prezvoniť izby. Stačí, ak zvončekom prejdete a zvoníte tam, kde sa najčastejšie zdržujú vaši blízky. Týmto odstránite aj zablúdené duše, ktoré nemajú radi hluk a väčšinou sa viažu na vysoko empatických ľudí.

Ako posledný krok uviažte červenú šnúrku, ktorá reprezentuje ochranu a zelenú šnúrku, ktorá reprezentuje prosperitu a pokoj, okolo krištáľu. Ten zaveste na okno tak, aby cez krištáľ prenikalo svetlo. Každú izbu takto prečisťujte jeden deň. Potom krištáľ presuňte do ďalšej izby a tú opäť jeden deň prečisťujte.

V prípade, že máte viac krištáľov, môžete proces urýchliť ak krištáli necháte pôsobiť naraz. Odporúčam ich však nechávať pôsobiť maximálne 7 dní. Po tomto čase ich umiestnite do škatuľky, nech si oddýchnu a rituál môžete zopakovať o mesiac.

Takto očistený priestor by vás mal upokojiť a rovnako privolať lepšiu pohodu. Nezabúdajte, dôležité je, aby ste si vychutnali sviatky, nie aby ste sa snažili o perfekcionalizmus.