Prečo niektoré ženy sa vydajú a niektoré nie, hoci sa vydať chcú?

20.06.2020

Prečo si vás ešte nezobral? Chodíte spolu už niekoľko rokov, ale nevidíte žiadny progres. Kde nastala chyba? Keď sa ma klientky pýtajú na túto otázku, odpoveď nie je jednoduchá.

Chápem ženy, ktoré sa nechcú vydávať a mať rodinu, je to normálne ale chápem aj tie, ktoré by sa rady cítili v partnerstve bezpečnejšie. K ním chcem aj smerovať tieto rady.

Minule som si spomenula na Jasmínu a Daru, dve ženské ikony, ktoré sú krásne, sebestačné ale jedna sa vydala a naplánovala si rodinu po pár mesiacoch a druhá sa dočkala ,,poníženia" na sociálnych sieťach, keď jej bolo ľúto, že jej bývalý partner na ňu a na ich spoločné roky zabudol.

Kde nastala chyba? Tú vedia len ony 😉 Väčšinou však vidím podobný problém hneď na začiatku vzťahu, kedy žena sa snažila ukázať svoju sebestačnosť a nezávislosť, nie svoje reálne túžby.

Veľa žien tají svoju potrebu materstva, aby neodplašili partnera. Tolerujú aj partnerovu sebeckosť, podporujú ho nad svoje limity...Prezentujú sa ako nad vecou, hoci v kútiku duše chcú, aby ich partner bol galantný, ochranca jej budúcej rodiny, na ktorého sa dá spoľahnúť.

Je pravdou, že často silné a sebestačné ženy priťahujú slabých a detinských chlapov, ktorí nevyrástli. Oni v nich nachádzajú oporu, žienky zas sa uspokojujú aj s tou trochou pozornosti, ktorú majú.

Čo by som poradila?

Ak stále priťahujete chlapov, ktorí nechcú záväzky, spíšte si také charakteristické črty vašich bývalých partnerstiev, kde tam nastávali konflikty a ako sa vzťah začal.

Mnohé ženy si uvedomia, že už na prvom rande sa chlap správal nezdvorilo, nezaplatil, hovoril len o sebe - ale tieto žienky sa uspokojili s tým, že veď dáme tomu šancu - a nepočúvli svoju intuíciu.

Druhou mojou radou je, neštekajte ako pes o svojich štandardoch ale ich žite. Nie nadarmo sa vraví, že pes, ktorý breše nehryzie. Ono to platí aj vo vzťahoch. Muži nie sú hlúpi a vedia, čo si k vám môžu dovoliť a čo im budete ešte tolerovať.

Keď sú hádky a opakované sklamania v rovnakých veciach na dennom poriadku, chyba už nie je v partnerovi ale vo vás, pretože nepočúvate svoje srdce, ktoré vám vraví, aké štandardy máte požadovať.

Môj najlepší kamarát mi dal najskvelejšiu radu: ,,Keď si ťa muž neváži, neváhaj sa zvrtnúť na opätku a odísť."

Preto milé žienky (ale aj páni😉), uvedomte si, čo je pre vás v živote dôležité a nebojte sa pýtať si od vesmíru to, čo vaša duša chce.

S láskou

Domi