Ako nájsť stratené sebavedomie

27.06.2020

Keď som mala fotiť fotky v červených šatičkách, prvé čo mi napadlo: ,,UFF, to bude moc! Ľudia budú riešiť výstrih! Čo si pomyslia? Si vulgárna! Si moc bledá, aby si ukazovala svoju kožu! Nemáš ešte ideálne miery..." jednoducho veľmi veľa pochybností.

My ženy sme každý boží deň vystavené strašnému tlaku, aby sme boli dokonalé. Médiá ale ani spoločnosť netoleruje prešľapy nedokonalosti...

Neviem, či si pamätáte ešte na ten príbeh s očným doktorom na pohotovosti, ako som sa moc bála. Očný lekár nebol moc príjemný a dokonca mi po tom, čo som mu povedala, že sa bojím povedal: ,,Ste chlap?! Tí sa takto boja a vyvádzajú!"

A hej, pamätám si ešte veľmi dávno, keď som mala natrhnutú šľachu, sestrička s doktorom mi hovorili, že nech nejajkám (keď mi ju silno obväzovali), lebo že čo budem robiť, keď budem rodiť...

Málokto nám v dnešnej dobe dovolí byť emočné. Keď ukážeme svoj strach, emócie sme hysterky, slabé a precitlivené. Keď sme zas silné, tak sme mužatky, frigidné alebo promiskuidné.

Čo tým chcem povedať? Mojim klientkam najviac pomáha to, že keď majú so mnou konzultáciu, tak žiadne ich emócie neblokujeme, práve naopak, chcem aby precítili to, čo ich trápi. Často plačú a potom príde tá úľava, ktorú by si inde nemohli dovoliť.

Ja im dovolím byť slabé, aby potom dokázali byť silné. Spoločnosť nás učí presný opak: ,,Buď silná! Buď dobrá! Toleruj toto a hento, lebo tak sa správa slušné dievčatko!"

Ale keď si uvedomíte, že až po daždi príde dúha, pochopíte podstatu energií v tomto svete 😉 A ony sa opäť vracajú a sú silné a úžasné, ako boli predtým 😊 Veľmi sa teším na každú takúto premenu a preto ma moja práca baví 😊

Som tu pre vás 😊

Vaša Domi