Dôležitosť prežívania v láske

02.05.2020

Včera som medzi vami robila anketu, či sa vám niečo snívalo s (ex)partnerom a ako ste sa zamilovali. Mesiac máj je totiž mesiacom lásky. 

Máme čas na sebareflexiu a učíme sa princípom vzťahov :) Veľa z vás mi aj písalo to, čo sa vám snívalo. Ospravedlňujem sa, no nestíham analyzovať vaše sny, ale podľa pocitu po zobudení viete, či to bol sen dobrý alebo zlý.

Na začiatku vzťahu sa zaľúbime do možno banality. Zapáči sa nám spievanie pesničiek v aute a bum, je tu láska. Partner vám prečíta Máj od Máchu a bum, už ste zamilovaní, ani neviete ako :) 

Potom prichádza strach, že už nikdy si nikoho takéhoto nenájdeme a že sa musíme urputne držať v tomto vzťahu, aby sme neprišli o lásku.

Ignorujeme svoju intuíciu a nechávame často problémy dusiť. Po čase zrazu explodujeme a partner nechápe, čo spravil zle, keď dovtedy bolo všetko dobré...

Pozrite sa, znamenia, ktoré dostávame z hora, že niečo nie je to pravé, často prehliadame, kvôli strachu. Keď sa naučíme postupne tento strach odblokovať, vieme byť v prítomnosti a situáciu vieme posúdiť objektívnejšie.

Mnoho z vás mi písalo, že je dôležité nemať očakávania. Aj ja som si to myslela a milujem knihu 5 dohôd, no úplne sa oprostiť od očakávania sa podľa mňa nedá. Skúšala som to a prinieslo mi to trápenie sa, popretie samej seba. Možno som ten princíp nepochopila správne, ale mne nerobí dobre, keď sa nemám na čo tešiť a môj život nemá žiadne oporné body.

Každý sme iný. Uvedomila som si, že som robila častú chybu v tom, že keď som sa cítila byť nemilovaná a prehliadaná, tak som nepovedala partnerovi hneď rázne: ,,Vieš čo, momentálne sa cítim zle, že ma takto zanedbávaš a potrebujem, aby si bol so mnou častejšie, pritúlil si ma..."

Namiesto toho som potláčala svoje pocity, snažila som sa nemať očakávania, a neskôr vybuchla už do posledného štádia: ,,Vieš čo, tento vzťah mi nerobí dobre, neviem tolerovať to, že si stále preč, rozíďme sa."

Partner samozrejme reagoval protireakciou, že sa veci časom pozmenia a že je všetko v mojej hlave. Až neskôr som ale zistila, že má pravdu. Veci boli v mojej hlave, ale aj v mojom srdci.

Nakoniec vždy došlo k uzmiereniu a potom sa situácia opäť opakovala. Bolo to naozaj ako s tvrdnúcim cementom, ktorý miešate, miešate, až nakoniec sa vám vareška v ňom zasekne a už netušíte čo ďalej robiť. Tak stvrdne vaše srdce...

Je emocionálne veľmi náročné zvládať hádky a uzmierenia, ak trpí vaša duša, nie ego. Ak trpí iba ego, trápite sa kvôli hovadine: ,,Mal si dnes vyniesť kôš a nevyniesol si ho." Ak trpí duša, je to bolestivejšie, pretože tam už je to spojené aj s vašim sebavedomím. 

Preto v prípade vzťahov, ktoré nie sú doriešené, kde sa partneri stále rozchádzajú a schádzajú je nutné definovať tento problém a riešiť ho, inak sa často stáva, že si ho prenášate do ďalších vzťahov.

Dobrým spôsobom sú karty a práve sny, ktoré vedia pracovať s vašim podvedomím, a ukazujú, čo si nechcete ešte často pripustiť, no cítite to. 

Preciťujte prítomný okamih, analyzujte vašu dušu, sny, chvíľky kedy ste šťastní,ako sa cítite a čo potrebujete. Vyhnete sa tak väčšine problémov ;)

Vaša Domi