DIEŤA VS PARTNER?

06.06.2020

Dnes načriem na veľmi kontroverznú tému, akou je požiadavka mať dieťa. Dostávam veľa správ od klientov, v ktorých sa rozhodujú, či opustiť alebo zostať vo vzťahu, v ktorom ten druhý netúži po potomkovi.

Je sebecké odísť? Je sebecké vyžadovať dieťa?

Odpoveď na otázku sa hľadá ťažko. Osobne si myslím, že všetko je otázka priorít. V živote ľudí sa toho udeje veľa. Názory sa menia, menia sa aj túžby, ktoré máme.

Ak vás teší myšlienka, že by ste mali rodinu a boli by ste tak šťastnejšími, tak je úplný nezmysel tvrdiť, že kvôli tomu ste sebecký a nemilujúci človek.

Skvelou pomôckou, pre odpoveď na hocijakú otázku, ktorá vás trápi, môže byť otázka:

,,Čo by mi povedalo moje 50 ročné ja?"

Myslíte si, že v 50 rokoch by ste ľutovali viac to, že ste opustili partnera, alebo to, že ste si nezaložili rodinu?

Ak partner nechce o bábätku ani počuť, je ťažké ho presviedčať či dávať ultimáta. Najhorší spôsob je spraviť si dieťa bez vedomia toho druhého, pretože málokto prekusne sebeckosť takéhoto zrna.

Mne raz môj bývalý partner povedal, že vo väčšine ľudí, ktorý milujú svojich partnerov, tkvie túžba po potomstve. Je to trošku sebecké, ale ak niekoho (podľa neho) milujeme, chceme si ho istým spôsobom privlastniť, a vytvoriť si s ním rodinu je jedným zo spôsobov.

Preto nebuďte na seba prísny, ak dieťa chcete aj napriek tomu, že ho partner nechce. Rovnako je v poriadku nechcieť mať deti.

Je to rozhodovanie SRDCA VS ROZUMU, zachovajte si úprimnosť, k sebe a k partnerovi. Potom sa dobre rozhodnete 😉

Vaša Pravá veštba