Nesprávaj sa ku mne ako matka!

11.07.2020

Dostávam otázky žien, ktoré považujú svojich partnerov za malé deti. Čo neprichystajú, nespravia, to ich muži neurobia. Keď aj niečo spravia, väčšinou to nie je podľa predstáv, tak sa im snažia vysvetliť, že to tak nemôžu robiť a ukazujú im ako to majú spraviť. ,,Aléé, ja mu nechcem zle ani ho nekritizujem, len..." sa začína protiargument na moju radu, aby mužov takto nekritizovali a dali im priestor.

Sama som sa dostala do situácie, kedy mi partner vyčítal, že sa správam k nemu ako keby som jeho mama. Ja som si myslela, že som láskavá, pretože som vždy bola tu pre neho, vždy som veci zachraňovala, snažila som sa, aby mal čo najmenej povinností a mohol sa mi teda naplno venovať.

Chápete aj vy moju chybu? Ako si on mohol vážiť mňa ako ženu, bohyňu, keď som bola jeho mama?

Píšu mi aj matky puberťákov, ktorí ich absolútne nepočúvajú a len si míňajú peniaze, s ničím im nepomôžu. Chcú, aby som ich deti menila, pričom deti sú jasným zrkadlom ich - všetko im vydlaždičkovali, deti si potom nič nevážia, lebo nemuseli sa o nič usilovať. Puberťáci sa prestávajú tiež snažiť, lebo vždy sú ich chyby zveličenejšie než to, čo dokázali. Chlapi, ktorí nedobíjajú ženu, po čase stratia záujem...

A dajme si ruku na srdce, nehaníme viac než chválime?

Keď mi raz priateľ kúpil čajník, namiesto tešenia sa z darčeka som bola sklamaná, ako mi mohol kúpiť čajník s blbou potlačou, ktorá bola na škatuľke. Nakoniec v škatuľke bol iný čajník, ale bol z môjho sklamania sa tak frustrovaný, že mi nechcel radšej nič spontánne kúpiť, aby som ho opäť nevyhrešila, že kúpil blbosť a nepočúva (ten čajník je momentálne najviac vyťažený príbor v kuchyni:D).

Potom mi kupoval to, čo som si presne nadiktovala, ale moje ženské vnútro sa cítilo sklamané, pretože tým som zničila akékoľvek prekvapenie.

Ok, kam tým ale smerujem? Tá zmena musí začať u vás. Skúste 2 týždne partnera/ dieťa ,,neusmerňovať" a radšej úprimne pochváliť. Akonáhle sa vo vás zrodí tá silná túžba poúčať, spomeňte si na seba...

Páčilo by sa vám keby vaša mama, svokra, šéf alebo aj partner by vám neustáli boli za zadkom a všetko čo robíte by opravovali?

Uvedomte si, z kade siaha ten váš strach, že musíte všetko riadiť a mať podľa seba, svojich pravidiel. Potom sa začnú diať zázraky 😉

Vaša Domi