Čo o vás vypovedá vaša najobľúbenejšia farba?

18.02.2020

Minule som sa vás na Facebooku pýtala, aká je vaša najobľúbenejšia farba. Poznačili ste si ju? Tak je dobre, dnes si o nej povieme niečo viac :)

Čierna: Mnoho ľudí pripisuje čiernu farbu k pochmúrnosti, ale tí, ktorí túto farbu uprednostňujú, s najväčšou pravdepodobnosťou ňou vyjadrujú svoju depresiu alebo smútok nad stratou. Ďalej môže čierna tiež naznačovať silu, kreativitu, eleganciu a sexualitu. 

Biela: Tí, ktorí majú radi bielu farbu, si môžu byť vedomí toho, že farba znamená čistotu, narodenie a nevinnosť. Táto farba môže tiež znamenať, že ste organizovaný, nezávislý a logický. 

Červená: Ako väčšina ľudí vie, červená je farba intenzívnej túžby a agresie, a preto, ak je vaša obľúbená farba červená, ste niekto, kto je vedený, dobrodružný a aktívny. 

Fialová: Táto farba symbolizuje tajomstvo a spiritualitu. Fialové farbivá boli také zriedkavé a drahé, že ich mohli nosiť iba panovníci. Tí, ktorí majú radi fialovú farbu, majú tendenciu vyžadovať veľkú emocionálnu stabilitu, poriadok, ale sú nápomocní ostatným. 

Ružová: Toto je farba romantiky. Každý, kto používa ružovú na vyjadrenie seba, ukazuje svetu že chce byť bezpodmienečne milovaný alebo akceptovaný spoločnosťou.

Oranžová: Ak je vaša obľúbená farba oranžová, ste sociálna osoba so živou osobnosťou, pretože farba predstavuje energiu, teplo a nadšenie. 

Modrá: Ak je vašou najobľúbenejšou farbou modrá, tak tá symbolizuje mier a pokoj. Ste pokojnou, dôveryhodnou a lojálnou osobou, chcete jednotu a bezpečnosť. 

Zelená: V negatívnom ponímaní je symbolom žiarlivosti a chamtivosti, no označuje aj prírodu, šťastie, plodnosť a znovuzrodenie. Celkovo, ak uprednostňujete zelenú, ste verným partnerom, len niekedy máte prílišný strach zo zmien.

Žltá: Toto je farba radosti, optimizmu a priateľstva. Žltá farba ako vaša obľúbená farba hovorí, že vás baví zdieľanie s ostatnými, ale chcete vždy zdôrazniť svoju individualitu.