AKO SOM ZISTILA, ŽE JE TO TEN PRAVÝ?

07.12.2023

Často vo svojej poradne dostávam túto otázku od ľudí, ktorý cítia, že niečo nesedí ale snažia sa svoju racionálnu myseľ presvedčiť o opaku. Preto ak stále pochybujete, či váš partner je ten pravý, prezradím vám, čo si musíte uvedomiť, aby ste vedeli, na čom ste.

Prvá otázka vašej duše:

Máte spoločnú víziu toho, čo chcete zažiť a kam sa chcete posunúť do 5 rokov?

Cesty osudu sú nevyspytateľné, ľudia sa menia, no ak sa stretnú dve osoby, s túžbami, ktoré sa prelínajú, majú väčšiu šancu na úspech. Prečo?

Dušu veľmi oslabuje, keď sa musí prosíkať, keď musí svoje túžby utlmovať len aby bol ten druhý šťastný. Duša je najšťastnejšia, keď spozná druhú dušu, ktorá jej dovoľuje byť takou, aká je. Platí to o každom vzťahu. Každé túžby po pozmenení, utlmení sa nemusia stretnúť s porozumením.

Preto sa pýtajte svojej polovičky, čo ju robí šťastnou, čo chce dosiahnuť, kde sa predstavuje o pár rokov a rovnaké otázky si kláťte aj vy. Pomôžu vám pochopiť svoj zmysel života a kam chcete kráčať.

Druhá otázka vašej duše:

Robí táto osoba môj život ľahší a naplnenejší?

Nechápte ma zle, druhá osoba nie je zodpovedná za vaše šťastie, no ak sa neustále hádate, nedôverujete si, stále je vo vzťahu ponižovanie, tak narážate na problém, ktorý súvisí so sebaláskou a rešpektom. Mnoho ľudí však spozná dobrého partnera, no nechcú ho, pretože život s duchovným partnerom je pre nich nudnejší. V tomto vzťahu s dvojplameňom neexistujú každodenné turbulencie, nie sú tam hádky, ktoré sa neskôr premenia na vášeň a uzmierovanie.

Namiesto toho cítite, že máte oporu. Ak necítite, že partnerovi alebo partnerke môžete dôverovať, môže to súvisieť s nespracovanou traumou v minulosti. Tú treba doliečiť, aby ste mohli mať naplnený vzťah.

Tretia otázka vašej duše:

Aké pocity v tele mám pri tejto osobe?

Ak vás osoba nepriťahuje alebo až ste ňou posadnutý, necítite pocit pokoja, bezpečia, lásky ale pri tejto osobe máte často stiahnutý žalúdok, bolí vás hlava, brucho – tak vám telo dáva jasné znamenia, že niečo nie je v poriadku. Už pri rannom zoznamovaní vie telo intuične vytušiť, či je táto osoba tá pravá pre vás alebo či vám hrozí nebezpečie. Nepodceňujte preto ani drobné signály tela. Nervozita je jedna vec, ale niečo iné sú negatívne pocity.

Štvrtá otázka vašej duše:

Keby sa objavil niekto lepší, podľa mojich predstáv, odišla/odišiel by som od tohto partnera?

Často sa stáva, že ľudia premárnia život pri nevhodnom partnerovi, lebo sa boja, že si už nikoho nenájdu. Ak je to váš prípad, zamyslite sa, či sú vaše túžby naozaj nereálne, alebo v okolí vidíte pár, ktorý má takú lásku, akú by ste chceli prijímať a dávať.

V prípade, že vám intuícia dlhodobo našepkáva, že niečo nesedí, mali by ste skúmať príčinu svojej nepokojnej duše. Ak sa nebojíte samoty, máte prácu, ktorá vás napĺňa, tak duchovný partner prichádza ľahšie, pretože už tam nie sú strachy, ktoré vás nútia zostávať s nevhodnou osobou.

Vážte si sami seba, budujte sebalásku a potom tu bude automaticky partnerstvo, ktoré všetko vaše úsilie odmení.